Κυριακή 23 Δεκεμβρίου 2012

Μεγάλο διπλό η Προσοτσάνη στην Ελευθερούπολη !!!!!!!

Με την 9η αγωνιστική ολοκληρώθηκε ο πρώτος γύρος στο πρωτάθλημα του 1ου ομίλου στην Δ' εθνικη και μαζί και η αγωνιστική χρονιά για το 2012.....
Οι ομάδες μας είχαν ανάμικτα συναισθήματα...με την Προσοτσάνη να πετυχαίνει μεγάλο ''διπλό'' μέσα στην Ελευθερούπολη με σκορ 0-1 (22' Σαϊνίδης ) και να πιάνει στην δεύτερη θέση τους σημερινούς της αντιπάλους ενώ η Δόξα Πετρούσας υπέστη οδυνηρή ήττα μέσα στην έδρα της απο το Κοκκινόχωμα με σκορ 0-2.....
SAINIDIS

Δείτε παρακάτω αναλυτικά τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής , την βαθμολογία και την επόμενη αγωνιστική στο πρωτάθλημα του 1ου ομίλου της Δ' εθνικής κατηγορίας :

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΚΥΡΙΑΚΗ  23  ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ     2012      (ωρα 15:00  μ.μ.)
0-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ 1ου ΟΜΙΛΟΥ ΤΗΣ  Δ ‘  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ  (σε  9  αγώνες )

Η ΕΠΟΜΕΝΗ  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (10η)
ΚΥΡΙΑΚΗ  13  ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ  2013     (ωρα 15:00  μ.μ.)
Γ.Σ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ -  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ

ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΝΕΑΣ ΖΙΧΝΗΣ – ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ

ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΠΑΟ ΚΟΣΜΙΟΥ

ΑΡΗΣ ΑΚΡΟΠΟΤΑΜΟΥ – ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΜΑΤΟΣ

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΝΑΓΕΓΝΝΗΣΗΣ – ΔΟΞΑ  ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ

Δόξα Πετρούσας - Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 0-2
Ένα σπουδαίο διπλό και ένας τίτλος πρωταθλητή χειμώνα για το Βυζάντιο Κοκκινοχώματος που κέρδισε τη Δόξα Πετρούσας με 2-0 και σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα αποτελέσματα του 1ου ομίλου έφτασε τους 18 βαθμούς.
Το σκορ άνοιξε στο 11ο λεπτό ο Σπυρίδης που πήρε τη μπάλα στην επαναφορά μετά από προσπάθεια του Μιχαηλίδη και απόκρουση του Λαμπρινουδάκη.
Στο 65ο λεπτό ο Σαουλίδης μετά από σέντρα του Περισνάκα διαμόρφωσε το τελικό 2-0 υπέρ του Βυζαντίου.
Διαιτητές: Βρέσκας, Καραγκιζόπουλος, Παρασίου (ΕΠΣ Ημαθίας).
ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ: Λαμπρινουδάκης, Κώτιος Γ., Γιαννίτης (69’ Χριστοφορίδης), Βραμέντσαλης, Κώτιος Δ., Παπαδόπουλος, Λαζίδης (58’ Παπαθεοδώρου), Μιχαλάκης (70’ Γάϊδας), Κωνσταντινίδης, Υψηλός, Παπακωνσταντίνου.
ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΜΑΤΟΣ: Βουγιατζής, Κανέλλας (29’ Περισνάκα), Γεωργαντέλης, Φωτόπουλος Χρ., Μαυρομάτης, Αϊβάζης, Μιχαηλίδης, Μπατάκογλου (72’ Λόλη), Σπυρίδης, Σαουλίδης (80’ Μπάιος), Προβατίδης.
Ορφέας Ελευθερούπολης - ΓΣ Προσοτσάνης 0-1
Το αήττητο του Ορφέα Ελευθερούπολης κράτησε ένα χρόνο και πέντε μέρες (18/12/2011) για να σπάσει σήμερα από την Προσοτσάνη που τον κέρδισε μέσα στην έδρα του με 1-0 στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Δ’ Εθνικής. Πριν από το σημερινό παιχνίδι ήταν ο Εθνικός Σιδηροκάστρου που είχε «αλώσει» τελευταία φορά το κάστρο των Καβαλιωτών. Το παιχνίδι διεξήχθη παρουσία μόλις 150 φιλάθλων στην εργάσιμη λόγω εορτών Κυριακή και με τον υδράργυρο να δείχνει -3 βαθμούς Κελσίου. Η Προσοτσάνη «πατούσε» καλύτερα στο γήπεδο και ανταμείφθηκε με το γκολ - νίκη του Σαϊνίδη με κεφαλιά στο 22ο λεπτό μετά από εκτέλεση φάουλ του Κερασίδη, που την έφερε στη 2η θέση της βαθμολογίας.
Διαιτήτευσαν οι κ. κ. Σημαιάκης, Γούτας και Κελάζογλου από την Χαλκιδική.
ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ: Καραβελίδης, Κεχαγιάς, Νάκου, Σταματόπουλος, Ελευθεριάδης, Μπαμπατζάνης (63’ Δανιόλος), Βελετάνης (83’ Πασχαλίδης), Παπαδάτος, Καραπατσιάς, Βλάχος, Βερβερίδης (74’ Σαββατιανός).
ΓΣ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ: Πιτσακτσής, Δημητριάδης (38’ λ.τρ. Παπαμιχαήλ), Παλτζίδης, Γεωργιάδης, Καραγιαννίδης, Φερφέρης, Ουζούνης (93’ Ρούσσος), Ουζούνογλου, Κερασίδης (83’ Μαριάδης), Λειβαρτζινός, Σαϊνίδης.
Εβρος Σουφλίου – Αρης Ακροποτάμου 1-2
Σπουδαίο διπλό παρά το γεγονός ότι αγωνίστηκε με πολλές ελλείψεις πέτυχε ο Αρης Ακροποτάμου με 2-1 επί του Έβρου Σουφλίου. Η ομάδα της Καβάλας έφτασε έτσι μετά από 9 αγωνιστικές τους 14 βαθμούς και αναρριχήθηκε στην 5η θέση της βαθμολογίας, ενώ το Σουφλί έμεινε στην 7η θέση. Οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή στο ξεκίνημα του αγώνα και μέχρι το 20λεπτο. Μετά ο Άρης ισορρόπησε, εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο τις ευκαιρίες που δημιούργησε και πριν την λήξη του ημιχρόνου έγινε το 1-2.
Στο 15’ ο Δαμιανίδης άνοιξε το σκορ για τον Εβρο Σουφλίου, αλλά στο 25ο λεπτό ο Σάσσος σε σέντρα – σουτ του Μεμούρη ισοφάρισε σε 1-1. Στο 39ο λεπτό και πάλι ο Σάσσος σε σέντρα του Μεμούρη διαμόρφωσε το τελικό 1-2.
Διαιτητές: Κιγιτζής Ενγκίν, Βασιλείου, Λιόντος (ΕΠΣ Θράκης)
ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ: Θυμιανίδης (46’ λ.τ. Δερμετζής), Αντωνιάδης, Παντελίδης, Μπάμιος, Νικολόπουλος, Παπαναστασίου, Μεμέτ (46’ Τσαπάνης), Ναθαναήλ, Δαμιανίδης, Αραμπατζής, Λίτσκας.
ΑΡΗΣ ΑΚΡΟΠΟΤΑΜΟΥ: Χατζηνικολής, Αλεπίδης, Μπαρμπαγιάννης (73’ Γραβάνης), Σολακίδης, Σεφερίδης, Τσορμπατζής (65’ Κοσμάς), Γούναρης, Μανάφης, Αμιάδης, Μεμούρης, Σάσσος (46’ Τσέπα).
Μέγας Αλέξανδρος Ν. Ζίχνης - Αρης Ακροποτάμου 1-0
Ένα γκολ στο 35ο λεπτό ήταν αρκετό για τον Μέγα Αλέξανδρο Νέας Ζίχνης να πάρει τη νίκη κόντρα στον Άρη Ακροποτάμου. Με τη νίκη αυτή οι γηπεδούχοι βρίσκονται στην 9η θέση της βαθμολογίας με 8 βαθμούς έναντι 11 βαθμών της ομάδας του Νίκου Καραμπετάκη που βρίσκονται στην 5η θέση. Το πολύτιμο γκολ για τη Νέα Ζίχνη πέτυχε ο Πρόβατος με επαναφορά της μπάλας μετά από απόκρουση του Χατζηνικολή σε εκτέλεση φάουλ.
Διαιτητές: Γεωργιτσόπουλος, Καρβούνης, Τσοχαταρίδης (ΕΠΣ Δράμας)
Μ. Αλέξανδρος Ν. Ζίχνης: Χατζηγιαννάκης, Πελητάρης, Δημόπουλος, Πρόβατος, Κοντσίδης, Ρωσίδης, Κόρμπης, Καρχαρήγας, Χατζηαγοράκης, Ακριτίδης (88’ Σαμαράς), Καλογιάννης (90’ Καραθανάσης).
Άρης Ακροποτάμου: Χατζηνικολής, Μαρούδας (46’ Αλεπίδης), Καμπερίδης (56’ Μανάφης), Σολακίδης (62’ Αμιάδης), Σεφερίδης, Τσορμπατζής, Μαλακογιάννης, Καραγιαννίδης, Μακρής, Σάσσος, Παπαδόπουλος.
ΠΑΟ Κοσμίου - Οδυσσέας Αναγέννησης 3-1
Επέστρεψε στο γήπεδό του και παράλληλα στις επιτυχίες για τον ΠΑΟ Κοσμίου που επικράτησε με 3-1 του Οδυσσέα Αναγέννησης και ξέφυγε από την επικίνδυνη ζώνη. Οι Θρακιώτες άνοιξαν το σκορ στο 9’ με τον Καμπιώτη, σκορ που διατηρήθηκε μέχρι το 80ό λεπτό όταν ο Ζαγοριανός ισοφάρισε σε 1-1 με εύστοχο κτύπημα – αυστηρού – πέναλτι που έδωσε ο διαιτητής Κουναλάκης. Στο 90’ ο Καμπιώτης και πάλι γράφει το 2-1 για να διαμορφώσει στο 93’ ο Μορφακίδης το τελικό 3-1 υπέρ του ΠΑΟ Κοσμίου.
Διαιτήτευσαν οι κ. κ. Κιγιτζής, Βασιλείου και Λιόντος από την Θράκη.
ΠΑΟ ΚΟΣΜΙΟΥ: Πουλακίδας, Ποντίδης, Κοτζαμπάσης, Βαλσάμης, Πατζάλης, Τρίχας, Μορφακίδης, Κωνσταντινίδης, Σταύρου, Καμπιώτης, Ξενάκης.
ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ: Σαμουηλίδης, Μπακάλης, Μαγκανάς, Μάτας, Ζαντσιος, Χατζάκος, Χουρουζίδης, Ζαγοριανός, Ξανθόπουλος, Τσιφτελίδης, Πούπης.